Informacje

Rada i Zarząd
Dzielnicy V Krowodrza

ul. Kazimierza Wielkiego 112/2
30-074 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax.
(012) 636-95-95
e-mail
rada@dzielnica5.krakow.pl

godziny przyjmowania
mieszkańców
: 10:00 -14:00

Gościmy

Odwiedza nas 1490 gości oraz 0 użytkowników.

Dyżury

Dyżury w siedzibie Rady Dzielnicy V Krowodrza

 

Przewodniczący Rady Dzielnicy V Krowodrza Maciej Żmuda pełni dyżur w środy w godz. 9:00 do 10:00.

 

Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy V  pełni dyżur w poniedziałki w godz. 09:00 do 12:00 oraz każdy drugi czwartek miesiąca w godz. 18.00-19.00

 

Dyżury członków Zarządu: każdy czwartek w godz.18.00-19.00

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu informujemy, że prowadzimy nabór dzieci w wieku szkolnym do nowego projektu o nazwie Młodzieżowy Klub Profilaktyczny zlokalizowanego przy ul. Lubelskiej 4/1 w Krakowie.

Jest to projekt oparty na założeniach profilaktyki selektywnej. Działając w środowisku lokalnym V dzielnicy Krakowa, chcemy dotrzeć do dzieci i młodzieży, które są w grupie ryzyka lub wkroczyły na drogę eksperymentowania z substancjami psychoaktywnymi i z tego powodu weszły w konflikt z prawem lub ich relacje rodzinne i społeczne uległy pogorszeniu.

Posiadamy odpowiednie warunki oraz przygotowanie merytoryczne, dzięki którym planujemy prowadzić regularną i efektywną pracę z naszymi pacjentami. Naszym celem jest pomoc w budowaniu ich nowej tożsamości, jako osób posiadających kompetencje społeczne minimalizujące podejmowanie zachowań szkodliwych dla nich samych oraz dla otoczenia. Chcemy zaangażować ich w przyswajanie oraz promowanie postaw prozdrowotnych i prospołecznych. Planujemy działania zarówno bezpośrednio z naszymi pacjentami jak i współpracę z ich rodzinami oraz instytucjami działającymi w obrębie dzielnicy Krowodrza. 

W Klubie dzieci pod opieką dwóch pedagogów przebywać mogą od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00  - 20.00. W tym czasie planujemy realizować różnego rodzaju warsztaty umiejętności psychospołecznych, zajęcia socjoterapeutyczne oraz zajęcia edukacyjno – informacyjne. Prowadzone będzie również poradnictwo rodzinne, pedagogika ulicy, a także w miarę potrzeby – interwencje kryzysowe.

Dla dzieci przebywających w Klubie zapewniamy codziennie wspólnie przygotowany posiłek.

Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do osób, do których kierowany jest nasz projekt. Aby zgłosić dziecko do Klubu należy skontaktować się z kierownikiem p. Agatą Junger-Kłosowską, tel. 793 003 743 lub napisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia można wypełniać również na stronie www.ptpws.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

 

Z poważaniem,
kadra Młodzieżowego Klubu Profilaktycznego

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com