Rada i Zarząd Dzielnicy 5 - Kraków Krowodrza

Informacje

Rada i Zarząd
Dzielnicy V Krowodrza

ul. Kazimierza Wielkiego 112/2
30-074 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax.
(012) 636-95-95
e-mail
rada@dzielnica5.krakow.pl
godziny przyjmowania
mieszkańców
: 10:00 -14:00

Dyżury

Dyżury w siedzibie Rady Dzielnicy V Krowodrza

 

Przewodniczący Rady Dzielnicy V Krowodrza Maciej Żmuda pełni dyżur w środy w godz. 9:00 do 10:00.

 

Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy V  pełni dyżur w poniedziałki w godz. 09:00 do 12:00 oraz każdy drugi czwartek miesiąca w godz. 18.00-19.00

 

Dyżury członków Zarządu: każdy czwartek w godz.18.00-19.00

Budzący się do życia Rynek Główny o poranku, oszałamiająca zieleń Nowej Huty podczas popołudniowego spaceru, kipiący artystyczną energią Kazimierz w wieczornym blasku lamp, tajemnicze i awangardowe Podgórze i lody o smaku różanym przy kładce Ojca Bernatka… Taki Kraków dobrze znamy, i taki jawi się on odwiedzającym go tłumnie turystom – jako jedno z najpiękniejszych miast w Europie (a i może na całym na świecie).

 

BTWSM 1

Codzienne obowiązki sprawiają, że zapominamy, w jak niezwykłym miejscu mieszkamy, i brakuje nam czasu, by zachwycać się jego ulotnym pięknem. Po trudnych miesiącach izolacji nareszcie wychodzimy z domów i spoglądamy na nasze miasto inaczej niż dotychczas. Dzięki temu my, mieszkańcy, mamy okazję zamienić się w… odkrywców Krakowa. Możemy spojrzeć na niego oczami zwiedzającego, zadającego pytania dziecka, żądnego przygód turysty. Mamy niepowtarzalną okazję, by zostać turystą we własnym mieście: zajrzeć do nieznanych wcześniej miejsc, spacerować zagubionymi maleńkimi uliczkami, zwiedzić znane (ale czy na pewno?) sale muzealne i zabytki, skosztować potraw w lokalach, w których wcześniej nie nigdy byliśmy. Dlaczego? Bo możemy – i dlatego, że nasze miasto nas potrzebuje.

Społeczno-informacyjna akcja „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” ma jeden cel: zachęcić przedsiębiorców, instytucje kultury, fundacje i stowarzyszenia, by stanęli ramię w ramię i zainspirowali mieszkańców Krakowa do korzystania z licznych atrakcji naszego miasta. Czasem wystarczy jeden gest – wizyta w ulubionej kawiarni, niedzielny obiad w maleńkim bistro po drugiej stronie ulicy, rodzinna eskapada na Wawel, spacer śladem dziedzictwa UNESCO i zatrzymanie się po drodze na aromatyczną zapiekankę z prażoną cebulką. To także dzięki naszym decyzjom krakowska gospodarka, lokalne biznesy, mali przedsiębiorcy i instytucje kultury zaczynają budzić się do życia.
Możemy spędzać wspaniały czas z rodziną i jednocześnie pomagać przedsiębiorcom stanąć na nogi – nasze małe gesty mogą sprawić, że Kraków znowu rozkwitnie.

Chcemy także na nowo zdefiniować pojęcie turysty w Krakowie – jako osoby, która przyjeżdżając do stolicy Małopolski, na chwilę staje się jej mieszkańcem. Mieszkańcem, który korzysta z tych samych usług, z których my korzystamy na co dzień. Osoby, która podąża tymi samymi szlakami, które co dzień przemierzają krakowianki i krakowianie. I wreszcie osoby, która szanuje otaczającą ją przestrzeń oraz współmieszkańców. Razem możemy odbudować krakowską turystykę w sposób zrównoważony i odpowiedzialny.

W ramach akcji jej inicjatorzy, Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, proponują mieszkańcom szereg atrakcji i pomysłów, jak spędzić ciekawie czas w mieście i z jakich jego dobrodziejstw – kulturalnych, gastronomicznych czy rodzinnych – skorzystać. Zachęcają również, by w mediach społecznościowych dzielić się swoimi krakowskimi odkryciami i promować postawę „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”.

A gotowe trasy tematyczne, dzięki którym na nowo odkryjemy piękno naszego miasta, czekają na nas na stronie Kraków Travel!

Warto wybrać się na spacer już dziś!

Facebook: www.facebook.com/badzturysta/

Instagram: www.instagram.com/badzturysta/

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com