Rada i Zarząd Dzielnicy 5 - Kraków Krowodrza

Informacje

Rada i Zarząd
Dzielnicy V Krowodrza

ul. Kazimierza Wielkiego 112/2
30-074 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax.
(012) 636-95-95
e-mail
rada@dzielnica5.krakow.pl
godziny przyjmowania
mieszkańców
: 10:00 -14:00

Dyżury

Dyżury w siedzibie Rady Dzielnicy V Krowodrza

 

Przewodniczący Rady Dzielnicy V Krowodrza Maciej Żmuda pełni dyżur w środy w godz. 9:00 do 10:00.

 

Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy V  pełni dyżur w poniedziałki w godz. 09:00 do 12:00 oraz każdy drugi czwartek miesiąca w godz. 18.00-19.00

 

Dyżury członków Zarządu: każdy czwartek w godz.18.00-19.00

        
 
   
 
 
W dniu 3 marca br. odbyły się zawody III Ogólnopolskiego Pucharu Krakowa w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży w hali sportowej Orzeł Piaski Wielkie przy ul.Niebieskiej 2 w Krakowie .
Organizatorem zawodów był Krakowski Klub Karate Tradycyjnego mieszczący się w Krakowie przy ul.Racławickiej 26.
 
W Pucharze Krakowa zorganizowanym z rozmachem przez Krakowski Klub Karate Tradycyjnego wzięło udział 1036 dzieci z 46 klubów. Najmłodsi zawodnicy mieli po 3 lata, dla wielu był to pierwszy start w życiu i ogromne przeżycie. Wśród startujących byli również bardzo utytułowani wielokrotni mistrzowie, zdobywający medale na mistrzostwach świata, Europy i Polski. 
Młodsi stopniem rywalizowali na sześciu matach wykonując kilka prostych uderzeń, bloków i kopnięć, starsi pokazując tzw., kata, czyli określony układ ruchów. Sędziowie oceniali siłę, precyzję i zaangażowanie. 
Od 14 roku życia młodzi zawodnicy walczą w kumite, czyli toczą pojedynek - w którym techniki powinny trafić w cel, ale nie uderzać mocno, tylko zatrzymać się niejako tuż przed ciałem przeciwnika.
 
Krakowski Klub Karate Tradycyjnego jest  stowarzyszeniem sportowym zrzeszającym już blisko 1000 ćwiczących. Założycielem klubu jest jeden z najlepszych szkoleniowców w Polsce i zawodnik kadry Polski – Rafał Wajda, wychowawca licznych mistrzów świata. 
Impreza w hali Orzeł Piaski Wielkie  była możliwa dzięki społecznemu zaangażowaniu grupy rodziców, którzy wiele tygodni starali się, aby uśmiechy na twarzach stających na podium zwycięzców były naprawdę radosne. Udało się pozyskać wielu sponsorów, a nagradzano nie tylko zwycięzców - wszystkie dzieci dostały pamiątkowe medale. 
 
Rodzice coraz chętniej przyprowadzają dzieci na treningi, bo wspomaga ono wychowanie w dyscyplinie, konsekwencji, uczy realizacji celów, szacunku dla starszych – no i zapewnia dobrą zabawę w  grupie. Japończycy mówią, że należy zaczynać treningi w wieku 5 lat 5 miesięcy i 5 dni, ale niejednokrotnie na zajęcia przychodzą już trzylatki. Zbyt energicznych ćwiczenie tej japońskiej sztuki walki potrafi okiełznać, a nieśmiałym dać siłę przebicia i większą pewność siebie. Karate nie uczy agresji, wręcz przeciwnie pomaga w opanowywaniu emocji. Doskonale wpływa też na wady postawy, co jest szczególnie ważne w sytuacji, gdy tak wiele dzieci garbi się i krzywi. Karate Tradycyjne uprawia w Polsce 30 tysięcy osób i staje się ono coraz bardziej popularne, a Polska jest prawdziwą potęgą w tym sporcie.
 
Pucharowi patronowała Telewizja Kraków, Radio Kraków i Dziennik Polski. Lepiej przyjaźnić się z takimi groźnymi samurajami. 


Z-ca Przewodniczącego Rady i Zarządu
Dzielnicy V Krowodrza
Edward Tarczałowicz
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com