Rada i Zarząd Dzielnicy 5 - Kraków Krowodrza

Informacje

Rada i Zarząd
Dzielnicy V Krowodrza

ul. Kazimierza Wielkiego 112/2
30-074 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax.
(012) 636-95-95
e-mail
rada@dzielnica5.krakow.pl
godziny przyjmowania
mieszkańców
: 10:00 -14:00

Dyżury

Dyżury w siedzibie Rady Dzielnicy V Krowodrza

 

Przewodniczący Rady Dzielnicy V Krowodrza Maciej Żmuda pełni dyżur w środy w godz. 9:00 do 10:00.

 

Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy V  pełni dyżur w poniedziałki w godz. 09:00 do 12:00 oraz każdy drugi czwartek miesiąca w godz. 18.00-19.00

 

Dyżury członków Zarządu: każdy czwartek w godz.18.00-19.00

 Tutaj zamieszczamy odnośnik do strony www.krakow.pl/sport na której publikowane są aktualne informacje dotyczące oferty sportowej dla mieszkańców Krakowa.

 

 

 

 Krakowski Klub Karate Tradycyjnego

Al. Grottgera 3/42
30-035 Kraków
NIP: 6772375938

Biuro DOJO KRAKÓW ul. Racławicka 26 czynne:
Poniedziałek – Piątek od 16.00 do 19.00
Tel. 727-712-000

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Nasz krakowski klub, mieszczący się przy w Dojo Kraków – tuż przy Młynówce Królewskiej zaprezentował najwyższy poziom. Chłopcy i dziewczęta z Racławickiej walczyli bardzo dzielnie. Była to impreza dużej rangi międzynarodowej - do Tauron Areny 14 października przybyło ponad 2000 karateków z 38 krajów, bo równolegle odbywały się: Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2016, XXIII Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan -, II Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym i Turniej Karate Koshiki "Super Karatedo World Grand Prix". 64 - osobowa reprezentacja KKKT zdobyła 39 medali, w tym 18 złotych, co jest doskonałym wynikiem. Jak to w sporcie - było kilka potknięć i trochę niespodzianek, ale przede wszystkim była przyjemność bycia razem i weryfikacji swojej formy i odporności dzieci na stres podczas publicznego występu. A podobno przez Arenę przewinęło się przez te 2 dni 20 tys. widzów! Wśród młodych zawodników z Krakowa, którzy zdobyli najwyższe laury należy wymienić:

Tereskę Klimowicz, Damiana Świcę, Ewę Czechowską, Antka Czechowskiego, Wiktorię Krawiec, Kubę Cwajdę, Karola Chłopickiego, Leona Chłopickiego, Martynę Światek, Makasa Zajęzckowskiego, Bartosza Kozioła oraz Zosię Taranczewską. Starty dzieci zakończyły się w sobotę wczesnym popołudniem, a potem rozpoczęły się zmagania seniorów, którzy kolejny raz potwierdzili, że jesteśmy potęgą w tej dyscyplinie. Drugi dzień zawodów oprócz emocji na macie dostarczył także innych wrażeń . Pokaz kata w wykonaniu Anety Zatwarnickiej pokazał prawdziwie wielkiego ducha karateczki, która mimo amputacji rąk, nóg i nosa - nie poddaje się. Karate daje więc siły, chęć życia, wsparcie przyjaciół. Wyposaża w cechy, które nie pozwalają się poddawać i rezygnować nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Występ Anety był mocniejszy niż wszystkie ciosy w walkach, jakie widzieliśmy na matach... Wydarzeniem towarzyszącym mistrzostwom było bicie rekordu świata w zrobieniu i zjedzeniu największego sushi. Sushimasterzy ułożyli mozaikę o wymiarach maty - 8x8 metrów! Po zakończeniu imprezy wszyscy zostali zaproszeni na Sayonara Party (sayonara znaczy po japońsku do widzenia).

Kolejnym wydarzeniem w kalendarzu karate będzie Ogólnopolski Puchar Krakowa Dzieci w Karate Tradycyjnym, organizowany w sali Politechniki Krakowskiej przy ulicy Kamiennej 17.

Wstęp wolny, pokazy i oficjalne otwarcie odbędzie się o godz. 13:00

 
       
 
 

 

Krakowski Klub Karate Tradycyjnego po raz pierwszy zorganizował Puchar Krakowa - zawody, które 19 listopada w hali Politechniki przy ul. Kamiennej zgromadziły aż 578 zawodników z 21 klubów. Przyjechali do nas młodzi karatecy m. in. z Zakopanego, Łodzi, Wrocławia, Warszawy, Tomaszowa Lubelskiego, Lublina, Aleksandrowa Łódzkiego, Bytomia, Nowego Sączą, Biłgoraja, Rzeszowa, Oleśnicy, Ozorkowa i z Niepołomic. Przez cały dzień na pięciu matach trwały pojedynki dzieci oraz juniorów i juniorów młodszych w kata i kumite. Najmłodsi zawodnicy mieli 4 lata, ale z przejęciem i zaangażowaniem wykonywali poznane na treningach podstawowe bloki, uderzenia i kopnięcia. Patronat nad imprezą objął Polski Związek Karate Tradycyjnego, Marszałek Województwa Małopolskiego, TVP Kraków, pan Krzysztof Ingarden, konsul honorowy Japonii, który przekazał małym karatekom pamiątki od japońskiej ambasady. Nie mogło też zabraknąć przedstawicieli Zarządu Rady Dzielnicy V, bo przecież karatecy z Dojo Kraków przy Racławickiej to mali sportowcy, którzy osiągając od lat światowe wyniki przynoszą nam wiele radości. Przez cały czas trwania zawodów dzięki Muzeum Manggha dzieci uczyły się origami i poznawały elementy kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Michał Kłosek z Bytomia i Iga Dumieńska z Niepołomic. Kraków postanowił sprawić radość swoim gościom - zwycięzcom poszczególnych konkurencji w kategorii juniorów i juniorów młodszych prezes KKKT Rafał Wajda wręczył czeki wartości 500 zł, wśród sędziów zaś rozlosowano 2 weekendy w Hotelu Polskim. Krakowski Klub Karate Tradycyjnego liczy już 800 członków i dynamicznie się rozwija, bo ten sport ma - jak zauważają rodzice- doskonały wpływ zarówno na korekcję wad postawy, jak i uczenie najmłodszego pokolenia dyscypliny, konsekwencji i szacunku dla starszych. "Jestem bardzo zadowolony, że nasze zawody przyciągnęły do Krakowa tak wielu młodych zawodników i jednocześnie wdzięczny całej ekipie klubu, dzięki której mogliśmy własnymi siłami zorganizować tak dużą imprezę. Dziękuję też naszym sponsorom, którzy zobaczyli wartość wielkiej społecznej energii, jaką potrafimy wyzwolić. Nie ma przecież lepszej inwestycji niż w siłę młodego pokolenia"-powiedział na zakończenie zawodów sensei Rafał Wajda. Puchar Krakowa będzie cykliczną imprezą rozgrywaną na przełomie marca i kwietnia.

              

 

 

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com