Porozmawiajmy o Krowodrzy

Budżet Obywatelski 2018

Informacje

Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza
ul. Kazimierza Wielkiego 112/2
30-074 Kraków

Tel. (012) 636-95-95
Fax.
(012) 636-95-95
e-mail
rada@dzielnica5.krakow.pl
godziny przyjmowania mieszkańców: 10:00 -14:00

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 922 gości oraz 0 użytkowników.

Dyżury

Dyżury w siedzibie Rady Dzielnicy V Krowodrza


Przewodniczący Rady Dzielnicy V  pełni dyżur w czwartki w godz. 10:00 do 12:00

 

 

 Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy V  pełni dyżur w poniedziałki w godz. 10:00 do 12:00 oraz każdy drugi czwartek miesiąca w godz. 18.00-19.00

 

Dyżury członków Zarządu: każdy czwartek w godz.18.00-19.00

 

 

 

Zapraszam wszystkie krakowskie żłobki, przedszkola i szkoły (publiczne i prywatne) do udziału w konkursie „Zły Smogu, Wiem Jak Ciebie Pokonać!”. Nagrodą jest 5 oczyszczaczy podarowanych przez firmę Mi Store Kraków oraz jeden dodatkowy ufundowany przeze mnie z diety radnego miasta Krakowa. Wartość jednego oczyszczacza to 799 zł.

Zapraszam wszystkie krakowskie żłobki, przedszkola i szkoły (publiczne i prywatne) do udziału w konkursie „Zły Smogu, Wiem Jak Ciebie Pokonać!”. Nagrodą jest 5 oczyszczaczy podarowanych przez firmę Mi Store Kraków oraz jeden dodatkowy ufundowany przeze mnie z diety radnego miasta Krakowa. Wartość jednego oczyszczacza to 799 zł.

Celem konkursu jest szerzenie wiedzy na temat zwalczania smogu wśród najmłodszych dzieci i uczniów. Żeby wziąć udział w konkursie, należy poprosić dzieci o namalowanie na twardej kartce A3 (czyli podwójna zwykła kartka A4) pracy pt „Co należy zrobić, by zwalczyć smog w Krakowie”. Może być mowa o likwidacji pieców węglowych, zieleni, oczyszczaczach, maseczkach antysmogowych, roli transportu miejskiego.. Tematyka dowolna. Dozwolona jest pomoc, zwłaszcza w żłobkach, ze strony pań wychowawczyń i nauczycieli. Nie oceniamy zawartości artystycznej, tylko chęci, aczkolwiek zachęcamy do tworzenia jak najpiękniejszych prac, które później będą publicznie przedstawione. Wśród przesłanych prac zostaną wylosowane nagrody w postaci oczyszczaczy.

Można wysłać tylko jedną pracę. Losowanie jest o tyle sprawiedliwe, że nie oceniamy, co dzieci namalowały- czy lepiej czy gorzej.

Losowanie oczyszczaczy odbędzie się 28 marca (środa) o godz 13.30 w Urzędzie Miasta Krakowa. Będzie ono miało charakter publiczny. Ze strony placówek musi się pojawić chociaż jedna osoba, może być dyrektor lub inna dowolna osoba z pisemnym upoważnieniem, gdyż nie będziemy przechowywać sprzętu ze względu na jego wartość. Można przyjść z dzieciakami, zapraszamy serdecznie. 
Pierwszych 5 placówek wylosuje pan Przemysław Greniewicz, współwłaściciel firmy-fundatora nagród, ja następnie wylosuję kolejny. Poproszę również Pana Prezydenta, żeby wszystkie prace zostały wywieszone w Urzędzie Miasta Krakowa w Hallu Kamiennym. 
Będę starał się, aby oczyszczaczy było jak najwięcej i wstępnie mogę powiedzieć, że będzie ich więcej niż 6 - bez szczegółów, gdyż nadal prowadzę rozmowy. Będę też zachęcał firmy z innych branż jak i osoby prywatne do kupna dowolnego oczyszczacza i przekazania dla konkursu.

Niepotrzebne jest żadne formalne zgłoszenie, wystarczy wysłać pracę do dnia 27 marca (wtorek) do godz 12.00 na adres 
Radny Łukasz Wantuch
Urząd Miasta Krakowa 
Plac Wszystkich Świętych ¾
31-004 Kraków

Liczy się data fizycznego dotarcia listu, gdyż muszę mieć jeden dzień na przygotowanie losowania od strony technicznej Listem poleconym ekspres proszę pracę wysłać najpóźniej w piątek, można też osobiście przynieść do wtorku do Kancelarii Rady Miasta, pokój 204

Proszę, aby na pracy na dole znalazła się informacja ‘Pracę wykonała… (nazwa placówki). Wiem, że terminy są wyśrubowane, ale chciałbym aby oczyszczacze znalazły się w placówkach jeszcze w tym sezonie grzewczym.

W przypadku zespołu szkół proszę o wysłanie osobnych prac dla przedszkola i szkoły. W razie jakichkolwiek pytań mój email to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszam wszystkich do udziału w konkursie!

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com